Akcia
  • Roll over image to zoom in

PROM-IN L-GLUTAMÍN 500g + KREATÍN HPLC 500g

26,40€

36,40€

4 ks

  • Bez DPH: 22,00€
  • Výrobca: PROM-IN
  • Kód produktu: 1053
  • Dostupnosť: 4 ks

L-Glutamín

Glutamín je neesenciálna proteínová aminokyselina, ktorá tvorí až 60% obsahu aminokyselín svalových buniek. Pri záťažových situáciách, ako sú fyzická záťaž, stres a choroba, dochádza vo zvýšenej miere k uvoľňovaniu glutamínu zo svalových buniek, tzv. katabolizácii. Aj keď si telo dokáže vytvoriť glutamín z ostatných aminokyselín (valínu, isoleucínu, leucínu, kys. glutamovej), toto vytvorené množstvo nepostačuje a je ho potrebné dodať z vonku.

Pri vysokej fyzickej záťaži a súčasnom dlhodobom nedostatku tejto aminokyseliny v tele dochádza k úbytku svalovej hmoty, nastupuje únava, predlžuje sa doba potrebná na regeneráciu a zhoršujú sa imunitné odpovede organizmu. Vedecké pokusy preukázali, že pri úmernom zásobení organizmu glutamínom je dopyt svalov možné uspokojiť.


  • Posúva hranicu pretrénovania.
  • L-Glutamín presúva viac dusíka do svalov a tým zlepšuje regeneráciu.
  • L-Glutamín tvorí až 60% všetkých aminokyselín v tele.
  • Zúčastňuje sa biosyntézy Glukosamínu a Chondroitínu.


Zloženie

L-Glutamín.


Odporúčané dávkovanie

Počas tréningových dní užívajte jednu odmerku (cca 5 g) L-Glutamínu pol hodinu pred tréningom, ďalšiu bezprostredne po jeho ukončení a jednu dávku večer pred spaním. 

Počas voľných dní užívajte jednu odmerku L-Glutamínu 3x denne, rovnomerne počas dňa, a z toho by mala byť jedna dávka večer pred spaním.


Kreatín HPLC

Účinnosť Kreatínu bola preverená veľkým počtom odborných štúdií a na rozdiel od iných suplementov je úplne nespochybniteľná.

Ide o prirodzene sa vyskytujúcu aminokyselinu, ktorá sa iba v obmedzenej miere syntetizuje, a to predovšetkým v ľadvinách, z aminokyselín methionínu, arginínu a glycínu. Kreatín zvyšuje fyzickú výkonnosť počas krátkodobých intervalov vysoko intenzívneho fyzického výkonu, ktoré nasledujú po sebe - priaznivý účinok je možné dosiahnuť už pri príjme 3 g kreatínu denne.


Prirodzeným zdrojom kreatínu v potrave je predovšetkým červené mäso a ryby, teda len živočíšne zdroje. Kreatín je v tele obsiahnutý z 95% v kostrovom svalstve , to znamená, že je významnou súčasťou každej svalovej bunky pri produkcii energie.


Skvelý doplnok výživy každého tvrdo trénujúceho športovca, hlavne v oblasti kulturistiky a fitness.


Zloženie

Kreatín monohydrát.


Odporúčané dávkovanie

Na podporu výkonu užite dávku 5 g pred tréningom, vhodné je však užiť aj druhú dávku 5 g po tréningu, a to v kombinácii so sacharidmi s vysokým glykemickým indexom a rýchlo stráviteľnými bielkovinami.


Tabuľka nutričných hodnôt


v 100 g

v 5 g

Kreatín monohydrát

99 g

5 g


Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie