Akcia
  • Roll over image to zoom in

PROM-IN VITAMÍN C 200 g

8,50€

12,65€

5 ks

  • Bez DPH: 7,08€
  • Výrobca: PROM-IN
  • Kód produktu: 1066
  • Dostupnosť: 5 ks

PROM-IN Vitamín C

Výživový doplnok v prášku. Obsahuje sladidlo. S vysokým obsahom vitamínu C. Vitamín C prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii kostí a chrupaviek; k udržaniu správneho fungovania imunitného systému počas intenzívnej telesnej námahy a po nej; k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie; k zníženiu vyčerpania a únavy.


Vitamín C patrí medzi nejznámejšie a nejdôležitejšie vitamíny. Je vhodným doplnkom pri redukčných diétach, pretože pozitívne pôsobí na imunitný systém. Má preventívny účinok proti prechladnutiu a infekčným chorobám vďaka stimulácii bielych krviniek.


Odporúčaná denná dávka

1 odmerka (2,5 g) 1x denne.

1 odmerku rozmiešajte v cca 50 ml vody.

Balenie obsahuje 80 porcií.Vitamín C prírodný vs. „syntetický“

Zaznamenali ste už toto trochu zavádzajúce tvrdenie? Poďme si to objasniť. Faktom je, že vitamín C ktorý nájdete v paprike, je absolútne rovnaký, ako vitamín C, ktorý za účasti fermentačnej technológie (vznikajú tak aj probiotiká) vyrobíte. Teda ešte raz: kyselina askorbová je proste kyselina askorbová!! Telo naozaj nevie, či došlo k produkcii vitamínu C v paprike alebo v laboratóriu! A pokiaľ ste získali dojem, že potrebujete suplementovať vitamín C, tak naozaj nemusíte kupovať produkt, ktorý sa tvári, že obsahuje akýsi „prírodný“ vitamín C. Nič také totiž neexistuje! Teda vitamín C je totiž ten, ktorý vzniká pri rôznych procesoch a to ako v prírode, tak v laboratóriu.


Môžete si kúpiť produkt, ktorý obsahuje surovinu bohatú na vitamín C a tým získať vitamín C práve z tohto zdroja. Nič proti tomu, získate súčasne aj flavonoidy, ktoré budú mať na zdravie rozhodne pozitívny vplyv. Problém je, že pokiaľ chcete užívať vitamín C z tohto zdroja vo vysokých dávkach, tak si môžete slušne podráždiť trávenie. Výrobcovia to samozrejme vedia, preto sa často niečo síce tvári ako 100% prírodný vitamín C, ale v skutočnosti ide o zmes napríklad aceroly s vitamínom C, ktorý je vyrobený v laboratórii. Vtip je v tom, že toto de facto nie je možné žiadnym spôsobom overiť, pretože ako zmieňujeme vyššie, kyselina askorbová je proste stále kyselina askorbová. 


Poslednou vecou, ktorú je potrebné zmieniť v rámci absolútnej objektivity, sú rastlinné flavonoidy, ktoré fungujú ako synergisti vitamínu C, čo jednoznačne hovorí v prospech použitia prírodného zdroja vitamínu C. Na druhej strane takmer všetci výrobcovia pridávajú k vitamínu C práve tieto flavonoidy vo forme extraktu zo šípky, prípadne aceroly. Dokonca je veľmi efektívna kombinácia vitamínu C s bioflavonoidným glykozidom známym ako rutín (liek ASCORUTIN).

 
Problém je v tom, že tieto produkty sú bežne k dispozícii, ich funkčnosť je overená a cena klesla. Takže je potrebné vymyslieť, ako zasa zarábať na ľuďoch hľadajúcich svätý grál, ktorý im poskytne zdravie, formu a nevieme čo ešte.


V PROM-INe tieto fabulácie a nezmyselné hry moc nemusíme. Radšej sa sústredíme na vývoj kvalitných produktov a po novom tiež na vývoj produktov nezaťažených aditívami a ochutených iba prírodnými arómami a tiež úplne unikátnym extraktom z rastliny stévia, ktorý ponúka sladkú chuť bez akejkoľvek pachuti. 


Zloženie

Maltodextrín, vitamín C (kyselina L-askorbová), prírodná aróma, extrakt z plodov šípky, sladidlo: glykozidy steviolu.


Tabuľka nutričných hodnôt

Obsah funkčných zložiek

v dennej dávke (2,5 g)

Vitamín C (kyselina L-askorbová)

500 mg (625 %*)

Extrakt z plodov šípky (Rosa canina - Fructus cynosbati)

100 mg

*Denná referenčná hodnota príjmu (dospelí).

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie