Akcia
 • Roll over image to zoom in
 • Roll over image to zoom in

Vitalvibe GUARANA BIO 125g

10,13€

14,25€

Vypredané

 • Bez DPH: 8,44€
 • Výrobca: VITALVIBE
 • Kód produktu: 1500
 • Dostupnosť: Vypredané

Chcete byť výkonní ale vaše telo a myseľ potrebuje dodať energiu? Prejavuje sa u vás únava a vyčerpanie? Guarana je tradičný prírodný životabudič, ktorý vás nenechá v štichu. Už amazonskí indiáni vedeli, že vďaka guarane zvládnu v dobrej kondícii a s bystrými zmyslami extrémne náročné situácie.


Guarana pochádza z tropickej oblasti v Južnej Amerike, konkrétna od Vitalvibe bola vypestovaná priamo v Brazílii. Staré národy od nepamäti guaranu využívajú k zvýšeniu telesnej zdatnosti, pre koncentráciu zmyslov a tiež ako afrodiziakum. Vďaka vysokému obsahu kofeínu je guarana najúčinnejšou zbraňou proti únave. Dodáva okamžitú energiu a rapídne zvyšuje koncentráciu. Posilňuje pamäť a zrýchľuje dobu vybavovania, čím pozitívne ovplyvňuje aj rečový prejav. Stimuluje psychomotorickú aktivitu, zvyšuje pohotovosť svalov a predlžuje dobu potrebnú ku vzniku fyzického vyčerpania. Ľahko znižuje vnímanie bolesti a pocitu hladu a k tomu všetkému zlepšuje náladu. Je teda skvelou voľbou pred dôležitým mentálnym výkonom rovnako ako povzbudzujúci prostriedok pre športovcov. Oproti káve má silnejší účinok a dlhšiu dobu trvania. A to všetko zdravou, k telu šetrnou cestou.
Odporúčané dávkovanie

Odporúčané dávkovanie je cca 1 guarana (asi 1/3 čajovej lyžičky) raz alebo dvakrát denne. Môžete ju zmiešať s vodou alebo ovocnou šťavou. Guarana dobre funguje pri rozpustení v studenej vode, no horúca voda markantne zvyšuje jej účinky. Odporúčame preto zaliať horúcou vodou.

Dávkovanie guarany je veľmi individuálna záležitosť. Každý človek má inú citlivosť k účinkom kofeínu. Veľkosť vhodných dávok tiež ovplyvňuje skutočnosť, či ste už zvyknutí konzumovať kofeín pravidelne alebo s ním len začínate.

Pokiaľ nie ste na účinky kofeínu zvyknutí, prvú dávku znížte. Počkajte 60-90 minút na nástup plného účinku. Podľa svojej potreby dávku postupne zvyšujte.

Neprekračujte maximálnu dávku 2g denne.


Upozornenie

Príliš vysoká dávka kofeínu môže mať vedľajšie účinky, ako sú žalúdkové problémy, bolesť hlavy, nespavosť, nervozita, rozochvenosť a búšenie srdca. Aby sme sa vyhli týmto nežiadúcim vedľajším účinkom, nemali by sme prekračovať jednorazovú dávku 1 gram. Už táto dávka poskytne dostatočnú vzpruhu v podobe prílivu energie, lepšie schopnosti duševného sústredenia a jemného vzrušenia, ktoré obvykle trvá v rozmedzí niekoľkých hodín.

Opatrní by mali byť diabetici (kofeín môže mať vplyv na hladinu krvného cukru). Pravidelnému užívaniu vysokých dávok by sa mali vyhnúť obézni ľudia.

Navzdory všetkým výhodám, ktoré guarana prináša, musíme pamätať, že nič sa nemá preháňať. Pokiaľ nahrádzame spánok a regeneráciu tela i duše guaranou, môžeme sa jednoducho dostať do začarovaného kruhu a stať sa na nej závislými.

Užívaniu guarany by sa mali vyhnúť tehotné a dojčiace ženy a rozhodne sa neodporúča užívať deťom mladším 15 rokov. Tabuľka nutričných hodnôt


Nutričné hodnoty

v 100 g

v 1 dávke, t.j. 1/3 čajovej lyžičky (1 g)

Energetická hodnota

1332 kJ/ 317 kcal

13 kJ/ 3 kcal

Tuky

2,69 g

0,02 g

- z toho nasýtené

0,33 g

0 g

Sacharidy

48,53 g

0,5 g

- z toho cukry

2,64 g

0,03 g

Vláknina

23,2 g

0,2 g

Bielkoviny

13,05 g

0,1 g

Soľ

12 mg

0,1 ,g


Informácie

 • Ukladajte mimo dosah detí
 • Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste
 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku
 • Nie je náhradou pestrej stravy
 • Nie je určené pre deti do 15 rokov, tehotné a dojčiace ženyNapísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie