Akcia
  • Roll over image to zoom in

HEALTHYCO ECO TEKVICOVÝ OLEJ ZA STUDENA LISOVANÝ 250 ml

8,86€

13,60€

Vypredané

  • Bez DPH: 7,38€
  • Výrobca: HealthyCo
  • Kód produktu: 213
  • Dostupnosť: Vypredané

HEALTHYCO ECO TEKVICOVÝ OLEJ ZA STUDENA LISOVANÝ 250 ml

Tekvicový olej za studena lisovaný, organický do dresingov, omáčok, jogurtu a šalátov. Tekvicový olej je hustou tmavo zelenú, takmer čiernu, tekutinou. Vonia a chutí po orieškoch.


Obsahuje zaujímavú aminokyselinu - tryptofán. Akonáhle nám v tele poklesne jej obsah, prejaví sa to negatívne na našej nálade. Objavujú sa poruchy spánku, nervozita až depresie, nie sme schopní odolávať stresu. Keďže je tekvicový olej bohatý zdroj tryptofánu, je aj pomocníkom proti zmieneným ťažkostiam - najmä proti zlej nálade a poruchám spánku.


Tekvicový olej je oslavovaný najmä vďaka obsahu minerálnych látok, mikroprvkov a vitamínov. Obsahuje vitamíny E, B1, B2, B, A a D. Z minerálov horčík, draslík a fosfor. Z mikroprvkov potom selén, mangán, zinok a meď. To ale stále nie je všetko. Tekvicový olej je prirodzene bezcholesterolový. Obsahuje zdravé nenasýtené mastné kyseliny. A najmä vysoký obsah už spomínaného vitamínu E z neho robí silný antioxidant s omladzujúcimi vlastnosťami. Musí ísť samozrejme o tekvicový olej za studena lisovaný, kde nedošlo k degradácii účinných látok zo semien.


Nutričné informácie

Nutričné hodnoty

v 100 ml

Energia

3760 kJ / 900 kcal

Tuky

100 g

- z toho nasýtené mastné kyseliny

16 g

- z toho mononasýtené 

36 g

- z toho polynenasýtené

48 g

Sacharidy

0 g

- z toho cukry

0 g

Bielkoviny

0 g

Soľ

0 g


Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie