Akcia
  • Roll over image to zoom in

SCITEC NUTRITION BCAA COMPLEX 300G

12,47€

15,59€

Vypredané

  • Bez DPH: 10,39€

Dostupné možnosti

Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA), menovite leucín, izoleucín a valín, tvoria dôležitú skupinu aminokyselín. Aminokyseliny BCAA patria pre ľudské telo medzi 9 esenciálnych aminokyselín z toho dôvodu, že si ich samo nedokáže vytvoriť. Jediným zdrojom týchto aminokyselín je naša každodenná strava a doplnky výživy.


Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom tvoria viac než 35% zásob esenciálnych aminokyselín vo svalových bielkovinách. Leucín, izoleucín a valín, sú nenahraditeľnými aminokyselinami, ktoré môžeme zabezpečiť z rozličných zdrojov potravy bielkovinového charakteru. Klasické BCAA produkty obsahujú leucín, izoleucín a valín v typickom pomere 2:1:1. Novým štandardom pri BCAA produktoch na trhu je ale dominantný pomer leucínu, 8:1:1, v porovnaní s ostatnými aminokyselinami s rozvetveným reťazcom. Pri tomto pomere už nie je potrebné pre zabezpečenie vyššieho príjmu leucínu dávku ďalej zvyšovať.


Naša BCAA COMPLEX formula sa ale nezastaví len pri novom pomere BCAA aminokyselín! Glutamín patrí svojou popularitou medzi zložky vyššej kategórie, a preto sme ho do našej formule aj pridali k možnosti zvýšenia jeho príjmu. Pre zlepšenie komplexnosti našej formule sme pridali aj aminokyselinu l-alanín, ktorá zaostáva čo sa týka pomeru obsahu v živočíšnych bielkovinách len za leucínom. L-alanín sa vyskytuje vo veľkej miere hlavne v mäse.


Na záver je BCAA COMPLEX aj zdrojom vitamínu B6, ktorý prispieva k*:


- Regulácii hormonálnej aktivity


- Normálnej tvorbe energie výmenou látok


- Tlmeniu vyčerpanosti a pocitu únavy


- Normálnej činnosti imunitného systému


- Správnemu metabolizmu bielkovín a glykogénu


- Správnej tvorbe červených krviniek


*Vedecky dokázané, Tvrdenia povolené Európskym úradom pre bezpečnosť potravín (EFSA).


Dávkovanie:


Užívajte 1 dávku (10g- jedna dávkovacia lyžička) prášku BCAA Complex, rozpusteného aspoň v 300 ml vody. Pre dosiahnutie správnej rozpustnosti zložiek, nechajte nápoj trochu odstáť. Užívajte v čase tréningu, počas tréningu, alebo na súťažiach. Je možné kedykoľvek prijať aj extra dávku v čase potreby doplniť aminokyseliny a keď nedošlo k naplneniu zásob leucínu prijatou celodennou stravou. (napr. každé 3 hodiny).

 


Informácia pre alergikov:


Produkt môže obsahovať stopy mlieka, gluténu, sóje, arašidov, lieskových orieškov, rýb, a morských plodov!

 


Upozornenie:


Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt nie je náhradou vyváženej, rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu! Skladujte mimo dosahu detí!

 


Balenie:


300 g–30 dávok


Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie